საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციაში მთავრობის სხდომა გაიმართა.
პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ მუსლიმ თემს იფთარზე უმასპინძლაჩვენ ვამაყობთ იმით, რომ საქართველო მრავალფეროვანი, მრავალეთნიკური და მრავალრელიგიური ქვეყანაა, საქართველოს მთავრობა მაქსიმალურად ხელს უწყობს მუსლიმ თემს და ეს მხარდაჭერა მომავალშიც გაგრძელდება, - ამის შესახებ საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი კობახიძემ მუსლიმი თემის პატივსაცემად გამართულ იფთარზე სიტყვით გამოსვლისას განაცხადა.
საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ევროპასა და ცენტრალურ აზიაში UNICEF-ის რეგიონულ დირექტორს შეხვდასაქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსი ლევან ჟორჟოლიანი ევროპასა და ცენტრალურ აზიაში UNICEF-ის რეგიონულ დირექტორს, რეჯინა დე დომინიკისს შეხვდა.
პრემიერ-მინისტრი თურქეთში საქართველოს ახლად დანიშნულ ელჩს, არჩილ კალანდიას შეხვდასაქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე თურქეთში საქართველოს ახლად დანიშნულ ელჩს, არჩილ კალანდიას შეხვდა.
25 მარტი 2025
პრემიერ-მინისტრი საქართველოს ეკლესიის ავტოკეფალიის აღდგენის დღესთან დაკავშირებულ პარაკლისს დაესწროსაქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე, პრეზიდენტ მიხეილ ყაველაშვილთან და პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილთან ერთად, სიონის საკათედრო ტაძარში საქართველოს მართლმადიდებელი ეკლესიის ავტოკეფალიის აღდგენის დღესთან დაკავშირებულ პარაკლისს დაესწრო.
პრემიერ-მინისტრი „საქართველოს კაპიტალის“ დირექტორთა საბჭოს შეხვდასაქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე „საქართველოს კაპიტალის“ დირექტორთა საბჭოს შეხვდა.
პრემიერ-მინისტრმა რაგბის კავშირის პრეზიდენტთან სარაგბო ინფრასტრუქტურის განვითარების საკითხი განიხილასაქართველოს პრემიერ-მინისტრი ირაკლი კობახიძე რაგბის კავშირის ხელმძღვანელებს შეხვდა. შეხვედრაზე ყურადღება დაეთმო სარაგბო ინფრასტრუქტურის განვითარებასა და აღნიშნული მიმართულებით არსებულ გეგმებს. განიხილეს დაგეგმილი 2-მილიარდიანი პროექტი, რომლის ფარგლებშიც შეიქმნება ახალი ინფრასტრუქტურა როგორც მაღალი მიღწევების, ასევე მასობრივი სპორტისთვის.
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის განცხადება1917 წლის 25 მარტს აღდგა საქართველოს მართლმადიდებელი ეკლესიის ავტოკეფალია. ეს უმნიშვნელოვანესი მოვლენა ჩვენი სახელმწიფოებრიობისა და სულიერი ფასეულობების აღდგენის სიმბოლოდ იქცა.